Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Paleta z Dolomit a jezero Lago di Garda

Bolzano-11

Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů.


 

Program zájezdu

1.den (st): Večer odjezd z ČR.
2.den (čt): Ráno nás přivítají jedinečné skalní útvary italských Alp - symbol Dolomit (UNESCO). Krátká procházka kolem jezera MISURINA . Příjezd do turistického centra, olympijské CORTINY D'AMPEZZO - zastávka. Poté panoramatická trasa průsmyky PASSO FALZAREGO (2 105 m n.m.) a PASSO PORDOI (2 242 m n.m.) s výhledy na rozeklané vrcholky dolomitských velikánů a na nejvyšší vrchol Dolomit MARMOLADU (3 342 m n.m.). V případě pěkného počasí možnost výjezdu lanovkou do výšky téměř 3 000 metrů ze sedla Pordoi. Ve večerních hodinách ubytování v oblasti Lago di Garda. Nocleh v hotelu.
3.den (pá): Jezero LAGO DI GARDA. Po snídani výlet po trase: malebné SIRMIONE - pohádkový scaligerský hrad, který je téměř celý obklopený vodou. SALÓ -místo, odkud v letech 1943-45 řídil republiku B. Mus-solini. Cesta podél západního pobřeží - přístavní městečko RIVA DEL GARDA - procházka městečkem s pěknou promenádou. Návrat na nocleh do hotelu.
4.den (so): Ráno příjezd do BOLZANA , prohlídka historického centra a návštěva muzea s expozicí ledového muže Ötziho. V poledne výjezd lanovkou na náhorní plošinu Ritten. Dále přejezd horským vláčkem do COLLALBA. Zastávka u rychlobruslařského areálu, který je takřka domovským tréninkovým centrem Martiny Sáblíkové. Odpoledne pak nenáročná turistická vycházka (cca 4 km) k unikátním skalním útvarům Pyramidy di Terra. Večer odjezd zpět do ČR.
5.den (ne): V ranních hodinách návrat do ČR.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
438-0214.9.-18.9.20226 290,-Odjezd též z Příbrami, Písku, Č. Budějovic.rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava autokarem
  • 2x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 2x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: : 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1200 Kč)

Zajímavosti

Bolzano:

Cortina d´Ampezzo: Cortina d´Ampezzo leží v srdci Dolomit a místní obyvatelé ji hrdě nazývají hlavním městem tohoto ...

Dolomity: Nádherné pohoří Dolomit, pojmenované podle francouzského geologa Dieudonného Dolomieua (1750 - ...

Lago di Garda: Lago di Garda je největším italským jezerem a rozprostírá se na hranici mezi Lombardií, ...

Misurina: Jezero

Riva del Garda: Nejoblíbenější středisko na březích jezera Garda. Nachází se v severním cípu jezera v místech, ...

Sirmione:

Verona: Verona bývá popisována jako Brána do Itálie a po Benátkách je druhým nejdůležitějším městem v ...

Fotografie

Dolomity-04Sirmione-Lago di Garda-04Sirmione-Lago di Garda-16lago-di-garda-01Bolzano-11Bolzano-19Bolzano-20riva-del-garda-10Salo-07Sirmione-Lago di Garda-01Sirmione-Lago di Garda-07Sirmione-Lago di Garda-18