Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Toskánsko letecky

Italie_Pisa_10

Krátkodobý letecký poznávací zájezd do Itálie Vám umožní poznání jedné z nejkrásnějších oblastí nejen Itálie, ale celé Evropy - Toskánska. Nádherná kopcovitá krajina porostlá štíhlými vysokými cypřiši, ve které se jsou malebně umístěna světoznámá historická města, jako je Florencie nebo San Gimignano.


 

Program zájezdu

1.den (út): Odlet z Prahy do Toskánska , transfer na hotel, ubytování.
2.den (st): FLORENCIE (historické centrum je pod patronací UNESCO) – perla Toskánska s monumentálními stavbami florentské renesance – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce s hrobkou Michelangela.
3.den (čt): LUCCA – elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček. PISA (UNESCO) - prohlídka slavného Piazza dei Miracoli – Šikmá věž, Baptisterium, Dóm atd.
4.den (pá): SIENA (historické centrum Sieny je pod patronací UNESCO) - město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) - jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. VOLTERRA – město alabastru, které dosáhlo svého největšího rozkvětu za Etrusků. Krásné městské bány, impozantní středověké paláce, katedrála.
5.den (so): Celodenní výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ vesniček nad mořem CINQUE TERRE (UNESCO) – tato jedinečná oblast je dostupná pouze vláčky. Přijedeme do obce LEVANTO, odtud možnost vláčkem (kdo by nechtěl na pěší tuistiku, může zůstat v Levantu, pěkné městečko) do obce MONTEROSSO a dále některý z úseků nádherné pěší trasy Cinque Terre – krásné výhledy na romantická městečka u moře, skalnaté pobřeží, romantické zátoky.
6.den (ne): Transfer z hotelu na letiště. Odlet do Prahy. Pořadí navštívených míst může být změněno.
Číslo záj.TermínCena při včasném přihlášení do 5.5. Poznámka 
216-011.10.-6.10.202426 190,-rezervovat

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu do Itálie
  • transfery
  • autobusovou dopravu na výlety dle programu
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu *** v oblasti Toskánska (nejpravděpodobněji Montecatini, dvoulůžkové pokoje v příslušenstvím)
  • 5x polopenzi.

Cena nezahrnuje

  • vstupné, pobytovou taxu

Fakultativně

  • 1/1 pokoj (příplatek: : 3800 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 590 Kč)

Zajímavosti

Cinque Terre:

Lucca:

Pisa: Pisa je světoznámá díky svému Náměstí zázraků, Campo dei Miracoli, na kterém se nacházejí čtyři ...

Řím: Podle legendy byl Řím založen Romulem a Remem v roce 753 př. n.l. Veliké přestavby se město ...

San Gimignano:

Siena:

Toskánsko: Toskánsko je kraj proslulý uměním, historií a působivou scenérií. Města často obklopují etruské ...

Vatikán: Vatikán je sídlo hlavy katolické církve. Řadí se k ministátečkům Evropy.

Fotografie

Italie_Cinque-Terre_02Italie_Lucca_2_10Italie_Pisa_10Italie_Voltera 2Italie_Cinque-TerreItalie_Sikma-vez-PisaItalie_Toskansko_San-Gimignano