Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Liparské ostrovy - letecky

vulcano - 3

Ostrov Vulcano je jedinečným darem přírody. Překrásné přírodní scenérie, kvetoucí muškáty, oleandry, kaktusy, palmy, fíkovníky. Pláže kamínkové, skalnaté i písečné (jemný černý písek), neskutečně čisté moře, romantická zákoutí a mnoho slunce.
Raritou ostrova je přírodní bahenní koupel, sirné bahno s bublinkami plynů. Přisuzují se mu téměř zázračné účinky, léčí revmatické problémy, různé alergie a ekzémy. Hned vedle, přímo v moři, vyvěrá termální perličková koupel. V této lokalitě jsou k dispozici obchodníci se suvenýry, restaurace, taverny, bary, minimarkety, směnárna, škola pro potápěče, lékárna, půjčovna skútrů a jízdních kol. Geotermální lázně se třemi vyhřívanými bazény a hydromasážemi nabízí příjemnou relaxaci po aktivním poznávání ostrovů. Jenom ten, kdo navštíví ostrov VULCANO, může poznat jeho světoznámou černou pláž, léčivé sopečné bahno, oddechnout si v minerálních pramenech nebo podniknout výstup až ke kráteru vyhaslé sopky. A komu by se zdál ostrov příliš malý nebo ten, kdo rád cestuje, má možnost toulat se po okolních ostrovech. Liparské souostroví nabízí mnohé. Určitě byste neměli vynechat největší atrakci ostrovů - výlet na činnou sopku STROMBOLI. V roce 2000 byly Liparské ostrovy zapsány do seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.


 

Program zájezdu

1.den (so): Let Praha - Catania s jedním přesedáním, transfer autobusem do MILAZZA (cca 2 hod.) a odtud lodí na ostrov VULCANO, ubytování.
2.den (ne): Dopoledne seznámení s městečkem Vulcano . Procházka po městečku, možnost koupelí v léčebném sirném jezírku. Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO (nižší sopka) se třemi malými krátery, odtud je výhled na celý ostrov i okolí. Poté sestoupíme do malebného ÚDOLĺ PŘĺŠER s řadou zajímavých lávových útvarů.
3.den (po): Ráno výstup na kouřící Velký kráter GRAN CRATERE (391 m n.m.), budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology, možnost obejití kráteru. Odpoledne relaxace u moře, fakult. okruh kolem ostrova Vulcano lodí s koupáním (17 Euro).
4.den (út): Celodenní lodní výlet na ostrovy PANAREA (cca 38 Euro, koupání z lodi, procházka uličkami) a STROMBOLI . Charakteristické erupce je nejlepší pozorovat večer po setmění buď z lodi, nebo při pěším výstupu do 400 m (dle aktuální situace a erupcí sopky).
5.den (st): Volný den, koupání, relaxace u moře nebo v geotermálech.
6.den (čt): Pobyt u moře, léčebné koupele, pro zájemce lodní výlet na zelenou perlu souostroví SALINU (cca 27 EUR) - obeplujeme celý ostrov, vykoupeme se v zátoce propadlého kráteru POLLARA a nakonec zastavíme v malebné vesničce LINGUA.
7.den (pá): Pro zájemce dopoledne lodní výlet (cca 12 EUR) do hlavního města souostroví - LIPARI - s archeologickým parkem a muzeem, kterému vévodí barokní katedrála Sv. Bartoloměje, nákupy suvenýrů.
8.den (so): Ráno odjezd do Catanie a odlet do Prahy.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
121-015.6.-12.6.202126 490,-rezervovat
121-023.7.-10.7.202127 490,-rezervovat
121-0311.9.-18.9.202125 190,-rezervovat

Ubytování

Ubytování je v residenci Vulcano Blu v klidné části Vulcanello, která je vybavena bazénem s mořskou vodou a vlastní malou plážičkou s lehátky a slunečníky. Apartmánové pokoje jsou vybaveny manželskou postelí nebo oddělenými postelemi. Sociálním zařízení se sprchou a kuchyňka s ledničkou a terasa jsou vždy společné pro celý apartmán. BILO typ A (základní cena) - apartmán pro 4 osoby s kuchyňkou na terase: 2 oddělené ložnice (1 s manželskou postelí, 1 se dvěma oddělenými lůžky), sociální zařízení. MONO (za příplatek) - apartmán pro 2-3 osoby: 1 ložnice (manželská postel + 1 lůžko), kuchyňka, sociální zařízení, terasa.

Cena zahrnuje

  • letecká doprava Praha-Catania-Praha vč. letištních tax a palivového příplatku
  • zpáteční trajekty na ostrov Vulcano
  • transfery
  • vedoucí zájezdu
  • kyvadlová doprava minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi
  • 7x ubytování na ostrově Vulcano v apartmánech Vulcano Blu (4 lůžkové apartmány se dvěma oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společným příslušenstvím pro apartmán)

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje lodní dopravu na ostatní ostrovy v rámci fakult. výletů.

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: : 480 Kč)
  • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: : 2500 Kč)
  • 1/2 apartmán (cena je uvedena z osobu) (příplatek: : 2000 Kč)

Zajímavosti

Lipari:

Liparské ostrovy:

Stromboli: Sopka

Vulcano:

Fotografie

vulcano - 3Ostrov Vulcano-04Ostrov Vulcano-07Ostrov Vulcano-14Ostrov Vulcano-10Ostrov Vulcano-17Ostrov Vulcano-15Ostrov Vulcano-18Ostrov Vulcano-21Ostrov Vulcano-22Ostrov Vulcano-28Ostrov Vulcano-29

Zájezdy - Řím

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz