Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Přírodní krásy a památky Sardinie - letecky

Roccia del Orso 5

Sardinie je ostrov ve Středozemním moři, jenž může nabídnout zájemcům širokou škálu přírodních krás, unikátních historických památek, výbornou kuchyni a příjemné prostředí. Zájezd za tím vším může být i pohodlný díky cestě letadlem.

Ubytování:
Tento krásný a velmi kvalitní hotelový komplex je situován v oblasti Golfo dei Orosei, jednoho z nejkrásnějších mořských parků Itálie. Je vybudován na panoramatickém místě na 12 ha pozemku přímo u krásné pláže (lehátka/křesílka a slunečníky v ceně). Přímo u hotelu je malebné přímořské městečko Cala Gonone, kde najdete množství barů, restaurací, zmrzlináren a obchůdků. Hotel se nachází v centru resortu hned vedle bazénu.
Standardní pokoje jsou se sociálním zařízením, minibarem, TV/SAT, telefonem, trezorem, klimatizací, verandou.
Krásná pláž s hrubším růžovým pískem se nachází 200–400 m (dle místa ubytování). Na pláž se dostanete po schodech nebo klidnou místní komunikací okolo hotelu. Plážový servis (lehátka/křesílka a slunečníky) zdarma.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odlet z Prahy na Sardinii . Transfer do hotelu.
2.den (ne): Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Dále návštěva malebného přístavu ALGHERO , přezdívaného díky katalánské tradici „malá Barcelona“. Uvidíme katalánskou gotickou katedrálu sv. Marie, náměstí, obranné valy, kostel a klášter sv. Františka i nábřeží. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem, který leží na mohutném skalisku a majestátně se tyčí nad pestrobarevnými domky rozesetými po útesu. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Fotozastávka u skály ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.
3.den (po): Pobyt a odpočinek u moře.
4.den (út): Výlet na severovýchodní část Sardinie. CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím.Cesta za dávnou historií Sardinie – návštěva prehistorické hrobky CODDU VECHIU (hrobka obrů). Příjezd do srdce pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, s obchůdky a restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí.
5.den (st): Pobyt u moře.
6.den (čt): Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakult. lodního výletu spojeného s návštěvou pobřežní vápencové jeskyně GROTTA DEL BUE MARINO a s následným koupáním na údajně nejkrásnější italské pláži CALA LUNA, která dostala své jméno podle srpkovitého tvaru připomínající Měsíc.
7.den (pá): Pobyt u moře. Pro zájemce výlet na NURAG MANNU, který se nachází na působivém místě nad mořem, odkud jsou nádherné výhledy na východní pobřeží Sardinie.
8.den (so): OLBIA - návštěva města, kde se seznámíme s charakteristickou Corso Umberto plnou malebných obchůdků a navštívíme nejdůležitější památku města: románský kostel San Simlicio, postavený ve dvanáctém století ze žulových bloků. Odlet do Prahy. Pořadí navštívených míst se může změnit.
Číslo záj.TermínCena při včasném přihlášení do 15.2. pro stálé klienty Cena při včasném přihlášení do 15.2. pro nové klienty Poznámka 
108-011.6.-8.6.202425 990,-26 190,-rezervovat
108-0221.9.-28.9.202426 990,-27 190,-rezervovat

Stravování:

Polopenze včetně sklenice vody a vína k večeři.

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka na Sardinii
  • transfery
  • výlety dle programu
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu
  • 7x polopenze vč. sklenice vody a vína k večeři

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna do 45 000 Kč (příplatek: : 680 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný a na vyžádání v CK (příplatek: : 3500 Kč)
  • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.

Zajímavosti

Alghero: Alghero je italské město v severozápadní části ostrova Sardinie, na pobřeží Středozemního moře, ...

Costa Smeralda:

Sardinie: Sardinie, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a ...

Fotografie

Italie_sardinie_castel sardo_10Italie_Sardinie_Porto-Cervo_10Sardinie_medved_2_10Roccia del Orso 1Roccia del Orso 2Roccia del Orso 3Roccia del Orso 4Roccia del Orso 5Roccia del Orso 6

Zájezdy - Řím

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz