Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Přírodní krásy a památky Sardinie - letecky

Roccia del Orso 5

Sardinie je ostrov ve Středozemním moři, jenž může nabídnout zájemcům širokou škálu přírodních krás, unikátních historických památek, výbornou kuchyni a příjemné prostředí. Zájezd za tím vším může být i pohodlný díky cestě letadlem.

Ubytování:
Tento krásný a velmi kvalitní hotelový komplex je situován v oblasti Golfo dei Orosei, jednoho z nejkrásnějších mořských parků Itálie. Je vybudován na panoramatickém místě na 12 ha pozemku přímo u krásné pláže (lehátka/křesílka a slunečníky v ceně). Přímo u hotelu je malebné přímořské městečko Cala Gonone, kde najdete množství barů, restaurací, zmrzlináren a obchůdků. Hotel se nachází v centru resortu hned vedle bazénu.
Standardní pokoje jsou se sociálním zařízením, minibarem, TV/SAT, telefonem, trezorem, klimatizací, verandou.
Krásná pláž s hrubším růžovým pískem se nachází 200–400 m (dle místa ubytování). Na pláž se dostanete po schodech nebo klidnou místní komunikací okolo hotelu. Plážový servis (lehátka/křesílka a slunečníky) zdarma.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odlet z Prahy na Sardinii . Transfer do hotelu.
2.den (ne): Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Dále návštěva malebného přístavu ALGHERO , přezdívaného díky katalánské tradici „malá Barcelona“. Uvidíme katalánskou gotickou katedrálu sv. Marie, náměstí, obranné valy, kostel a klášter sv. Františka i nábřeží. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem, který leží na mohutném skalisku a majestátně se tyčí nad pestrobarevnými domky rozesetými po útesu. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Fotozastávka u skály ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.
3.den (po): Pobyt a odpočinek u moře.
4.den (út): Výlet na severovýchodní část Sardinie. CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím.Cesta za dávnou historií Sardinie – návštěva starověkého komplexu Prisgiona nuraghe, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Sardinii, prehistorické hrobky CODDU VECHIU (hrobka obrů) a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd do srdce pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, s obchůdky a restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí.
5.den (st): Pobyt u moře.
6.den (čt): Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakult. lodního výletu spojeného s návštěvou pobřežní vápencové jeskyně GROTTA DEL BUE MARINO a s následným koupáním na údajně nejkrásnější italské pláži CALA LUNA, která dostala své jméno podle srpkovitého tvaru připomínající Měsíc.
7.den (pá): Pobyt u moře. Pro zájemce výlet na NURAG MANNU, který se nachází na působivém místě nad mořem, odkud jsou nádherné výhledy na východní pobřeží Sardinie.
8.den (so): OLBIA - návštěva města, kde se seznámíme s charakteristickou Corso Umberto plnou malebných obchůdků a navštívíme nejdůležitější památku města: románský kostel San Simlicio, postavený ve dvanáctém století ze žulových bloků. Odlet do Prahy. Pořadí navštívených míst se může změnit.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
108-013.6.-10.6.202325 990,-rezervovat
108-0223.9.-30.9.202326 990,-rezervovat

Stravování:

Polopenze včetně sklenice vody a vína k večeři.

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka na Sardinii
  • transfery
  • výlety dle programu
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu
  • 7x polopenze vč. sklenice vody a vína k večeři

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna do 20 000 Kč (příplatek: : 320 Kč)
  • připojištění vyššího storna do 45 000 Kč (příplatek: : 300 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný a na vyžádání v CK (příplatek: : 2800 Kč)
  • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.

Zajímavosti

Alghero: Alghero je italské město v severozápadní části ostrova Sardinie, na pobřeží Středozemního moře, ...

Costa Smeralda:

Sardinie: Sardinie, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a ...

Fotografie

Italie_sardinie_castel sardo_10Italie_Sardinie_Porto-Cervo_10Sardinie_medved_2_10Roccia del Orso 1Roccia del Orso 2Roccia del Orso 3Roccia del Orso 4Roccia del Orso 5Roccia del Orso 6

Zájezdy - Řím

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz