Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Smaragdová Sardinie - moře i památky

Italie_sardinie_castel sardo_10

Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy, tranzit na trajekt. Trajekt na Sardinii .
2.den (so): Příjezd do městečka ISOLA ROSSA - barevné skály, krásná příroda a pláže.
3.den (ne): Odpočinek u moře.
4.den (po): CAPO D'ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.
5.den (út): Odpočinek u moře.
6.den (st): Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D'ELEFANTE.
7.den (čt): ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.
8.den (pá): Odpočinek u moře.
9.den (so): Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí.OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př.n.l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie.
10.den (ne): Vylodění v Itálii. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
107-022.9.-11.9.202214 990,-Poslední 1 volné místo. Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové, Plzně.rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • trajekty
  • průvodce
  • 7x ubytování v apartmánech (dvoulůžkové ložnice)
  • 6x česká polopenze (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)

Cena nezahrnuje

  • Zájem o dokoupení kajut nahlašte při přihlášení nejpozději do 28.2. 2022. Zájemce budeme poté kontaktovat (ne každá loď garantuje kajuty).

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 330 Kč)
  • výběr ložnice v apartmánu - příplatek je účtován na osobu (příplatek: : 350 Kč)
  • 1/1 pokoj (omezený počet, na vyžádání v CK, 2800 Kč)
  • lůžko ve 4lůžkové kajutě na cestě zpět (příplatek: : 740 Kč)

Zajímavosti

Olbia:

Porto Cervo:

Sardinie: Sardinie, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a ...

Fotografie

Italie_sardinie_castel sardo_10Italie_Sardinie_Porto-Cervo_10