Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Sardinie, Korsika

Bonifacio 3

Sardinie je druhý největší ostrov v Itálii a turisticky nejznámější místo svým mořem a pobřežím s nerovnými a písečnými úseky, se svými krásnými zátočinami, zálivy a mořskými jeskyněmi. Za poznání stojí i vnitrozemí ostrova se svými horskými masívy a památkami na různá období historie (předhistorické, antické, středověké apod.). Kromě tohoto zajímavého ostrova navštívíme na našem zájezdu i sousední pozoruhodný ostrov Korsiku.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2.den (ne): Trajekt Livorno - Bastia. Cesta do vnitrozemí Korsiky. CORTE - starobylé bývalé hlavní město ostrova s romantickými uličkami a pevností.
3.den (po): Dopoledne cesta do Ajaccia. Cestou zastávka v horách, krátká túra ke kouzelným Anglickým kaskádám. Dále návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA . Odpoledne přesun k mysu LA PARATA, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke „Krvavým ostrovům“, které byly kdysi útočištěm pirátů.
4.den (út): Cesta na jih Korsiky. BONIFACIO - nejkrásnější a nejpůsobivější město ostrova založené jako pevnost na vápencových skalách, které strmě ční z modrých vod Středozemního moře. Trajekt na Sardinii .
5.den (st): CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.
6.den (čt): SANTISSIMA TRINITÁ DI SACCARGIA - jedna z nejkrásnějších církevních staveb na Sardinii. SASSARI - město zajímavé svým kontrastem moderního města a středověkého jádra kolem katedrály. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.
7.den (pá): Pro zájemce pěší výlet ze Sta. Teresa di Gallura k nádherným skaliskům na výběžku CAPO TESTA – ze zdejší žuly jsou postaveny sloupy římského Pantheonu a sloupořadí dómu v Pise. Po té možnost koupání na místních plážích.
8.den (so): ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.
9.den (ne): Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží) - přírodně zajímavé pobřeží na severovýchodě ostrova. Návštěva městečka PORTO CERVO s krásným přístavem. OLBIA - nejživější přístav. Noční trajekt do Itálie.
10.den (po): Příjezd do Prahy v nočních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
271-017.9.-16.9.202421 490,-Nástup též Pardubice, Hradec Králové, Plzeň.rezervovat

Stravování:

7x snídaně, 5x večeře (při ubytování na Sardinii)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • trajekty
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu (2x na Korsice, 5x na Sardinii)
  • 7x snídaně, 5x večeře

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 450 Kč)
  • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení (příplatek: : 4900 Kč)
  • lůžko ve 4 lůžkové kajutě na cestě zpět (cca 8 hodinový noční trajekt) (cena je za osobu, nutno ověřit kapacitu předem v CK) (příplatek: : 800 Kč)

Zajímavosti

Ajaccio: V malebném zálivu ležící Ajaccio je hlavním městem Korsiky už od roku 1492, kdy jej založili ...

Alghero: Alghero je italské město v severozápadní části ostrova Sardinie, na pobřeží Středozemního moře, ...

Bonifacio: Bonifacio je drahokamem v koruně Korsiky. Není to jenom jediná středověká citadela na ostrově, ...

Costa Smeralda:

Livorno: Italské přístavní město

Olbia:

Pisa: Pisa je světoznámá díky svému Náměstí zázraků, Campo dei Miracoli, na kterém se nacházejí čtyři ...

Porto Cervo:

Santa Teresa di Gallura:

Sardinie: Sardinie, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a ...

Sarténe: Mérimée popsal Sarténe jako "nejkorsičtější ze všech korsických měst". Jeho domy se tisknou k ...

Fotografie

Bonifacio 3Korsica - CorteSardínie 1 - Tomba de#4E56BSardínie 2 - Golfo di#4E56CSardínie 3 - Su NuraxiAjaccio-02Bonifacio-06Bonifacio-02Bonifacio-22Bonifacio-25Bonifacio-27Bonifacio-29Bonifacio-32Bonifacio-30Bonifacio-33Bonifacio-34