Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Itálie, Neapolský záliv

ITALIE - Rim - Lucka

Zájezd spojuje dny odpočinku u moře s návštěvou velmi atraktivních míst jižní Itálie. Uvidíte slavné Pompeje, pohřbené pod několikametrovou vrstvou sopečného popela při výbuchu sopky Vesuv v r. 79, budete moci vystoupat i na okraj kráteru Vesuvu. Lodní výlet na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrrhénském moři, nabízí seznámení s tímto bujnou vegetací porostlým vápencovým ostrovem s četnými jeskyněmi kolem pobřeží i s římskými antickými stavbami. Nevynecháme ani hlavní město Řím s mnoha římskými stavbami (Kolosem, Palatin, Forum romanum, Pantheon aj.) a ministát Vatikán s významnými Vatikánskými muzei a bazilikou sv. Petra.

Giulivo Holiday komplex je umístěn přímo na pobřeží moře v srdci Baii Domizii v oblasti jižní itálie. V krásném piniovém parku se nacházejí vily a bungalovy. Početné služby a vybavení zahrnují diskotéku, bazén, solarium, velmi pěknou hotelovou písečnou pláž, 2 bary, restauraci, dětské hřiště aj.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2.den (so): ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj. Dojezd na ubytování do oblasti Neapolského zálivu.
3.den (ne): Pobyt u moře.
4.den (po): Trajekt na ostrov CAPRI z Neapole nebo z městečka SORRENTO , které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.) Návštěva města NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.
5.den (út): Pobyt u moře.
6.den (st): POMPEJE (UNESCO) - unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV - sopka s rozhledy na Neapolský záliv, výstup měsíční krajinou ke kráteru.
7.den (čt): Klášter MONTECASSINO - nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) - zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.
8.den (pá): Fakultativní výlet (uskuteční se od 15 osob) - HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Návštěva unikátního archeologického muzea v NEAPOLI .
9.den (so): ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO) - sídlo hlavy katolické církve chrám Sv. Petra, Vatikánská muzea.
10.den (ne): Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Ubytování

v apartmánech nebo ve velkých vilách, které obsahují 3-4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň, jídelnu, sociální zařízení

Stravování:

česká kuchyně

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování v apartmánech nebo velkých vilách, které obsahují 3-4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň, jídelnu, sociální zařízení.
  • 7x snídaně + 6x večeře (česká kuchyně)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 400 Kč)
  • fakultativní výlet 8. den (koná se od 15 osob) (příplatek: : 590 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 2800 Kč)

Zajímavosti

Capri: Ostrov Capri je jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhénského moře nedaleko ...

Neapol: Pěkné výhledy na ostrovy Capri, Procida a Ischia spolu se sopkou Vesuvem tvoří krásné okolí ...

Neapolský záliv: Velmi úrodný kraj, jehož nedílnou součástí je sopka Vesuv a Neapol, hlavní město Kampánie. ...

Pompeje: Odpoledne 24. srpna 79 n.l. byly Pompeje pokryty vrstvou černého popela z kráteru sopky Vesuv po ...

Řím: Podle legendy byl Řím založen Romulem a Remem v roce 753 př. n.l. Veliké přestavby se město ...

Sorrento: Sorrento je pěkná rekreační vesnice na jižním pobřeží Itálie jižně od Neapole. Tuto část pobřeží ...

Vatikán: Vatikán je sídlo hlavy katolické církve. Řadí se k ministátečkům Evropy.

Fotografie

Itálie - CapriNeapol - pohled z hoteluNeapol - vilyItalie - Capri 2 2004ITALIE - Rim - LuckaItálie - Giulivo - plazItálie Řím - il ForoItálie Řím - Piazza NavonaCapri-01Capri-07Italie Rim 02Italie Rim 04Italie Rim 06Italie Rim 09Italie Rim 17Italie Rim 22Italie Rim 24Italie Rim 30Italie Rim 31Italie Rim 34Italie Rim 41Italie Rim 43Italie Baia Domizia 01Italie Baia Domizia 02Italie Capri 01Italie Capri 03Italie Caserta 01Italie Caserta 02Italie Caserta 05Italie Caserta 08Italie Caserta 10Italie Caserta 11Italie Caserta 12Italie Neapol 01Italie Neapol 02Italie Neapol 03Italie Neapol 06Italie Pompeje 01Italie Pompeje 03Italie Pompeje 04Italie Pompeje 07Italie Pompeje 11Italie Vesuv 06Italie Vesuv 08

Zájezdy - Řím

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz