Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Itálie, Neapolský záliv

ITALIE - Rim - Lucka

Zájezd spojuje dny odpočinku u moře s návštěvou velmi atraktivních míst jižní Itálie. Uvidíte slavné Pompeje, pohřbené pod několikametrovou vrstvou sopečného popela při výbuchu sopky Vesuv v r. 79,. lodní výlet na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrrhénském moři, nabízí seznámení s tímto bujnou vegetací porostlým vápencovým ostrovem s četnými jeskyněmi kolem pobřeží i s římskými antickými stavbami. Nevynecháme ani hlavní město Řím s mnoha římskými stavbami a ministát Vatikán s bazilikou sv. Petra.

Giulivo Holiday komplex je umístěn přímo na pobřeží moře v srdci Baii Domizii v oblasti jižní itálie. V krásném piniovém parku se nacházejí vily a bungalovy. Početné služby a vybavení zahrnují diskotéku, bazén, solarium, velmi pěknou hotelovou písečnou pláž, 2 bary, restauraci, dětské hřiště aj.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2.den (so): ŘÍM (UNESCO) - antický a barokní Řím, procházka s průvodcem romantickým centrem Říma - Piazza di Spagna, Fontana di Trevi, Piazza di Navona s nádhernými kašnami, Pantheon, Benátské náměstí, Kapitol, antická fóra aj. Dojezd na ubytování do oblasti Neapolského zálivu.
3.den (ne): Pobyt u moře.
4.den (po): Trajekt na ostrov CAPRI z Neapole nebo z městečka SORRENTO , které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.)
5.den (út): Pobyt u moře.
6.den (st): POMPEJE (UNESCO) - unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV - sopka s rozhledy na Neapolský záliv, výstup měsíční krajinou ke kráteru. Nepujde-li zajistit skupinová rezervace na Vesuv, bude místo něj zařazena návštěva města NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.
7.den (čt): Klášter MONTECASSINO - nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) - zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.
8.den (pá): Fakultativní výlet (uskuteční se od 15 osob) - HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Návštěva unikátního archeologického muzea v NEAPOLI .
9.den (so): ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO) - jeden z ministátečků Evropy, sídlo hlavy katolické církve chrám Sv. Petra a další památky patřící Vatikánu.
10.den (ne): Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
100-0128.6.-7.7.202415 790,-Nástup též Plzeň, Příbram - Dubenec, Písek, České Budějovice.rezervovat

Ubytování

v apartmánech nebo ve velkých vilách, které obsahují 3-4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň, jídelnu, sociální zařízení

Stravování:

česká kuchyně

Cena zahrnuje

 • doprava luxusním autobusem
 • průvodce
 • 7x ubytování v apartmánech nebo velkých vilách, které obsahují 3-4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň, jídelnu, sociální zařízení.
 • 7x snídaně + 6x večeře (česká kuchyně)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 450 Kč)
 • fakultativní výlet 8. den (koná se od 15 osob) (příplatek: : 590 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: : 3000 Kč)
 • Vstup Vatikánská muzea dospělý (příplatek: : 720 Kč)
 • Vstup Vatikánská muzea do 17,99 let (příplatek: : 380 Kč)
 • Vstup Pantheon dospělý (příplatek: : 150 Kč)
 • Vstup Pantheon 18-25 let (příplatek: : 70 Kč)
 • Vstup Pantheon do 18 let zdarma
 • Vstup jen zahrady Caserta dospělý (příplatek: : 300 Kč)
 • Vstup jen zahrady Caserta 18-24,99 let (příplatek: : 100 Kč)
 • Vstup jen zahrady Caserta do 18 let zdarma
 • Vstup zahrady + palác Caserta dospělý (příplatek: : 550 Kč)
 • Vstup zahrady + palác Caserta 18-24,99 let (příplatek: : 100 Kč)
 • Vstup zahrady + palác Caserta do 18 let zdarma

Zajímavosti

Capri: Ostrov Capri je jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhénského moře nedaleko ...

Neapol: Pěkné výhledy na ostrovy Capri, Procida a Ischia spolu se sopkou Vesuvem tvoří krásné okolí ...

Neapolský záliv: Velmi úrodný kraj, jehož nedílnou součástí je sopka Vesuv a Neapol, hlavní město Kampánie. ...

Pompeje: Odpoledne 24. srpna 79 n.l. byly Pompeje pokryty vrstvou černého popela z kráteru sopky Vesuv po ...

Řím: Podle legendy byl Řím založen Romulem a Remem v roce 753 př. n.l. Veliké přestavby se město ...

Sorrento: Sorrento je pěkná rekreační vesnice na jižním pobřeží Itálie jižně od Neapole. Tuto část pobřeží ...

Vatikán: Vatikán je sídlo hlavy katolické církve. Řadí se k ministátečkům Evropy.

Fotografie

Itálie - CapriNeapol - pohled z hoteluNeapol - vilyItalie - Capri 2 2004ITALIE - Rim - LuckaItálie - Giulivo - plazItálie Řím - il ForoItálie Řím - Piazza NavonaCapri-01Capri-07Italie Rim 02Italie Rim 04Italie Rim 06Italie Rim 09Italie Rim 17Italie Rim 22Italie Rim 24Italie Rim 30Italie Rim 31Italie Rim 34Italie Rim 41Italie Rim 43Italie Baia Domizia 01Italie Baia Domizia 02Italie Capri 01Italie Capri 03Italie Caserta 01Italie Caserta 02Italie Caserta 05Italie Caserta 08Italie Caserta 10Italie Caserta 11Italie Caserta 12Italie Neapol 01Italie Neapol 02Italie Neapol 03Italie Neapol 06Italie Pompeje 01Italie Pompeje 03Italie Pompeje 04Italie Pompeje 07Italie Pompeje 11Italie Vesuv 06Italie Vesuv 08