Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Švýcarské Alpy, italské Alpy a termální lázně Bormio

100 1389

Prosluněný Engadin ve Švýcarsku, nejvýchodnější čtyřtisícovka Alp v masivu Bernina na východě Švýcarska, slavný horský expres Bernina, vysoké průsmyky, ledovce i horská jezera, to vše nabízí zájezd, který je již několik let velice oblíbeným.


 

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (po): Cesta podél INNU k ENGADINU. Prohlédnete si známé horské středisko SV. MOŘIC. Přestoupíme na známou horskou železnici a pojedeme vláčkem po trase „BERNINA-EXPRESS“ (UNESCO) přes průsmyk BERNINA, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do městečka POSCHIAVO. Dojezd do Bormia .
3.den (út): Výlet na severní straně Bormia od Ponte Froni kolem masivu DELLE SCALE k jezeru LAGO DI CANCANO. Sestup do městečka VALDIDENTRO . Možnost podvečerní relaxace v termálních lázních v Bormiu .
4.den (st): Výlet do oblasti bezcelní zóny LIVIGNO . Cestou zastávka před PASSO DI FOSCAGNO, odkud je nádherný půlkruhový výhled na celou oblast Bormia . Pěší výlet z PASSO D’EIRA krátkou hřebenovkou na vrchol LA PARÉ, ze kterého je nádherný výhled na celou oblast Livigna . Sjezd do městečka LIVIGNO , odtud procházka k jezeru Lago di Livigno a ev. do údolí Valle Alpisella.
5.den (čt): Výlet do údolí VALFURVA . Horské středisko S.Caterina Valfurva ležící v NP STELVIO. Romantickou cestou borovic a modřínů do údolí Valle dei Forni a podél malebné říčky vytvářející kaskády zpět do S.Catariny.
6.den (pá): Možnost výjezdu místními mikrobusy (cca 9 Euro) z Bormia na Passo Stelvio. Odtud se naskýtají fascinující pohledy na okolní horské skupiny.Možnost nenáročného výstupu do výšky 3000m.
7.den (so): Odjezd z Bormia přes Sondrio do Švýcarska. Výlet v jedné z nejkrásnějších oblastí Švýcarska v oblasti masivu BERNINA, kde nejvyšší ledovcové vrcholy dosahují výšky téměř 4000 m. Zastávka u jezera LAGO BIANCO na PASSO DEL BERNINA. Pěší výlet k ledovcovému splazu MORTERATSCH a kolem tůněk a kaskád říčky Ova da Bernina. A Vaše cesta se otočí směrem k domovu.
8.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
319-0130.6.-7.7.202413 990,-Odjezd též z Plzně.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně

  • jízdenka na horský vlak (příplatek: : 560 Kč)
  • jízdenka na horský vlak děti do 14 let (příplatek: : 280 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 360 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 3000 Kč)

Zajímavosti

Bormio: Bormio, vzdálené 11 km od Santa Cateriny, 7 km od Val di Dentra a 25 km od Livigna, je nazýváno ...

Livigno: Livigno se rozkládá ve 12 km dlouhém údolí ve středu Alp v nadmořské výšce 1816 m v blízkosti ...

Pontresina:

Santa Caterina: Malá horská vesnička ležící pod horským průsmykem Passo Gavia v národním parku Stelvio, kterou ...

Sondrio:

St. Moritz: St. Moritz je světově známé rekreační středisko ve vých. části Švýc. Alp, v oblasti proslulé ...

Valdidentro: Valdidentro je údolím s typickými horskými vesničkami, jako jsou Isolaccia, San Carlo a Premadio....

Valfurva:

Fotografie

100 1389100 1408Italie - Passo Stelvia 2Italie - Passo Stelvio 1Svycarsko - vlak 3Svycarsko - vlak 4Švýcarsko - vlak 3Švýcarsko - vlak 4Švýcarsko - vlak 5bernina - expres - 1bernina - expres - 2bernina - expres - 7BERNINA2BERNINA_stelvio-01stelvio-03stelvio-02stelvio-05stelvio-06stelvio-07