Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Nejkrásnější zahrady a vinice kraje Lazio

orvieto-01

Lazio je významný vinařský kraj ve střední Itálii s celou řadou zajímavých památek. K nejúžasnějším turistickým cílům patří středověká městečka ve vnitrozemí a nádherné vily a paláce italské aristokracie. Vzhledem k tomu, že ke každému správnému paláci vždy patřil opečovávaný park či romantická zahrada, je tato oblast rájem pro milovníky květin a zahradní architektury.


 

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.
2.den (st): Příjezd do BOLSENY , střediska na pobřeží Bolsenského jezera, které je největším kráterovým jezerem Evropy. Prohlídka středověkého jádra města s románským chrámem sv. Christina z 11. století a zázračnou kaplí s jeskyní s oltářem z 9. století. Okružní plavba po jezeře kolem středověkých městeček Marta a Capodimonte k ostrovům Martana a Bisentina. OSTROV BISENTINA býval letním sídlem papežů a zachovalo se na něm několik kostelů.
3.den (čt): Prohlídka MONTEFIASCONE, vinařského centra, které je přezdíváno díky své poloze „nejkrásnějším balkonem“. Procházka středověkým centrem města, kterému vévodí katedrála Santa Margherita. Přejezd do Bomarza, prohlídka manýristických zahrad pod zámkem Orsini SACRO BOSCO (Posvátný háj) ze 16. století, které jsou díky svým gigantickým sochám nazývány Parco dei mostri (Zahrada nestvůr). CIVITA DI BAGNOREGIO – nádherné středověké městečko rozkládající se na tufové skále s krásnými výhledy. Městečko je jedním z tzv. Citta che muoiono – umírajících měst. Postupně bylo místními obyvateli opuštěno a dnes je z něj turistická atrakce. Je zapsané na seznamu nejkrásnějších míst Itálie a je dostupné po úzké strmé lávce dlouhé 250 metrů.
4.den (pá): VITERBO - středověké město obehnané hradbami, které bývalo sídlem papeže. Čtvrt San Pellegrino, katedrála San Lorenzo a papežská rezidence se vzdušnou lodžií. Nejkrásnější zahrady Lazia v BAGNAIA nedaleko Viterba – renesanční zahrady VILLA LANTE ze 16. století s kaskádami, fontánami, sochami a jeskyněmi. Přejezd do středověké vesnice CAPRAROLA s velkolepou vilou Palazzo Farnese s krásnou výzdobou a zahradami.
5.den (so): ORVIETO - město na návrší ze sopečného tufu, příjezd lanovkou. Románsko-gotický dóm s nádhernou výzdobou, procházka starým městem, prohlídka renesanční studny Pozzo di San Patrizio. Možnost ochutnávky slavného bílého vína Orvieto.
6.den (ne): Návrat v ranních hodinách do ČR.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu
  • 3x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna do 20 000 Kč (příplatek: : 270 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 2700 Kč)

Zajímavosti

Bolsena:

Viterbo:

Fotografie

orvieto-01Italie Sacro Bosco 1Italie Sacro Bosco 2