Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Perly severní Itálie

Italie - Benatky - 75

V tomto zájezdu navštívíte skvosty severu Itálie, které neodmyslitelně patří mezi hlavní cíle turistů celého světa, a zároveň se vykoupete na oblíbených plážích na východním pobřeží Itálie. Budete mít možnost si prohlédnout Benátky a vychutnat si jejich atmosféru, stejně jako atmosféru státečku San Marino, kochat se stále nádhernými městy severní Itálie (Padova, Verona, Ravenna, Ferrara, Bologna). Při zpáteční cestě se podíváte i do nádherné horské oblasti severní Itálie - Dolomit.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (so): SIRMIONE - malebné městečko na jihu jezera LAGO DI GARDA vystavěné při termálních pramenech využívaných k léčení, s krásnou pobřežní promenádou mezi palmami. VERONA (UNESCO) - město Romea a Julie s vyhlášeným antickým amfiteátrem s vynikající akustikou, s řadou paláců významných rodů a kostelů s nádhernou výzdobou.
3.den (ne): Pobyt u moře.
4.den (po): RAVENNA (UNESCO) - důležité přístavní město s řadou významných historických památek, zejména ho proslavily krásné církevní mozaiky v antickém i byzantském slohu. SAN MARINO (UNESCO) - samostatná republika ležící na svazích hory Monte Titano.
5.den (út): Pobyt u moře.
6.den (st): FERRARA (UNESCO) - město s bohatou minulostí, středověkým centrem, s širokými ulicemi s mnoha renesančními paláci a zahradami. BOLOGNA - důležité univerzitní město s řadou historických památek, zvláště s charakteristickými středověkými věžemi. Evropské město kultury 2000.
7.den (čt): Pobyt u moře.
8.den (pá): BENÁTKY (UNESCO) - světově proslulé město rozložené v laguně mezi pevninou a otevřeným mořem na 118 ostrůvcích při 150 kanálech, přes něž se klene 400 mostů, s nábřežními promenádami i úzkými uličkami, s romantickými zákoutími, zejména však s obrovským počtem palácových staveb a více než stovkou kostelů.
9.den (so): PADOVA - univerzitní město se stavbami z 12.-15. století s obrovským náměstím se sochami a vodotrysky Prato della Vale a malebným starým městem a bazilikou Sv. Antonína.Průjezd nejhezčí partií východních Dolomit. CORTINA D´AMPEZZO - horské středisko, dějiště zimní olympiády 1956. JEZERO MISURINA- malebné jezero v oblasti Dolomit , na jehož severu se tyčí dominanta Tre Cime di Lavaredo.
10.den (ne): Příjezd v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování v apartmánech (vždy dva 2lůžkové pokoje) s možností vaření, společné příslušenství

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje pobytovou taxu, splatná na místě, cca 1 € / os. / den
  • vstupní taxu do Benátek (bude nově v r. 2024 zavedena, cena bude upřesněna)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 450 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 2500 Kč)
  • 7x večeře (příplatek: : 2000 Kč)
  • Vstupné v Ravenně (do 5 památek) s rezervací, nutno závazně nahlásit předem v CK při přihlášení, platba na místě v Eurech (cca 12,5 €)

Zajímavosti

Benátky: Benátky, nazývané také Královnou Jadranu byly založeny v roce 810. Město se nachází 4 km od ...

Bologna: Bologna je staré město, kde se postupně vystřídali Etruskové, Bójové a Římané. Ve středověku ...

Cortina d´Ampezzo: Cortina d´Ampezzo leží v srdci Dolomit a místní obyvatelé ji hrdě nazývají hlavním městem tohoto ...

Lago di Garda: Lago di Garda je největším italským jezerem a rozprostírá se na hranici mezi Lombardií, ...

Misurina: Jezero

Sirmione:

Verona: Verona bývá popisována jako Brána do Itálie a po Benátkách je druhým nejdůležitějším městem v ...

Fotografie

BenátkyItalie - Benatky - 75Italie - Benatky - 80Italie - BenatkyITALIE - Ravena - LuckaItalie - Ravenna - 35Italie - Sirmione - 01Italie - Verona - 07 IIItalie Lago di Misurina 2P5250498P5250524Italie_Lago di Misurina 2Sirmione-Lago di Garda-01Sirmione-Lago di Garda-18Italie San Marino 03Italie San Marino 04