Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Nejkrásnější místa Apulie

IMG_3163

- památky i křišťálové moře

Zájezd do romantické části jižní Itálie na samý „podpatek“ italské boty, kde se nachází malebná historická městečka i jedinečné pláže s bílým pískem a průzračnou bleděmodrou vodou, pro které je oblast přezdívána „Karibik Středomoří“. Náš hotel má bazén, ale neleží přímo u pláže, koupání je možné v rámci výletů.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2.den (ne): Příjezd na jih Itálie na „podpatek italské boty“ do oblasti Apulie , která bývá přezdívána „Karibik středomoří“ pro nádherné světlemodré moře a bílé pláže. OTRANTO – malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka a koupání, odpočinek na pláži. Dále zastávka u bauxitového jezírka nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami. K večeru odjezd na hotel.
3.den (po): Výlet za krásami Apulie. Návštěva malebného bílého městečka OSTUNI, které ční na vrcholku s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálou v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem aj. Přejezd do vyhlášené OBLASTI „TRULLI“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko, jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. Prohlídka městečka LOCOROTONDO, které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie.
4.den (út): Výlet na tzv. „podpatek boty“ Itálie, SALENTINSKÝ POLOOSTROV. Vyhlídková cesta na nejjižnější mys CAPO SANTA MARIA DI LÉUCA. Návštěva krásného GALLIPOLI – středověké centrum na ostrově v Jónském moři, anjouovský hrad, rybí trh, katedrála. Odpoledne koupání na „karibské pláži“ BAIA VERDE.
5.den (st): Přejezd do vnitrozemské provincie BASILICATA. Návštěva pozoruhodného města MATERA ležícího v zajímavé přírodní oblasti, kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely a obydlí vytesané do skály.
6.den (čt): Město LECCE s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů.Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. Návštěva pobřeží, kde bělostné skály ční nad průzračnou bleděmodrou vodou v místě ROCA VECCHIA a TORRE DELL ORSO. Koupání.
7.den (pá): Ráno odjezd z hotelu, přejezd na POLOOSTROV GARGANO . Návštěvníky Gargana přitahuje panorama typických bílých útesů, které se tyčí nad nádhernými písčitými plážemi. Přímořské středisko RODI GARGANICO na pobřeží poloostrova Gargano . Možnost koupání. Večer odjezd do ČR.
8.den (so): Návrat do Prahy.
Číslo záj.TermínDospělí Zadní místa Poznámka 
116-0113.7.-20.7.202419 990,-18 990,-Nástup též Plzeň.rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu**** s bazénem
  • 5x polopenze

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 360 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 3600 Kč)

Zajímavosti

Alberobello:

Apulie: Region Apulie, který byl dlouho pod vlivem Řeků, se vyznačuje impozantní architekturou, zejména ...

Gallipoli: Gallipoli (řecky: Kallipolis, což znamená „Krásné město“) je město ležící v italské Apulii, v ...

Gargano: Vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře v severní části regionu Puglia si zachoval nedotčenou ...

Lecce:

Otranto:

Rodi Garganico:

Fotografie

Alberobello-01Alberobello-11Alberobello-14IMG_2877IMG_2927IMG_2951IMG_3042IMG_3086IMG_3087IMG_3148IMG_3163IMG_3167