Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Benátská laguna (Slavnost gondol)

Benátky 20

Benátky jsou romantické město plné kanálů, historických památek a muzeí. V termínu tohoto zájezdu se v Benátkách koná Slavnost gondol.
Nádherně nazdobená plavidla a jejich posádky v kostýmech se Vám předvedou v celé své kráse.

CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu během 2. – 4. dne vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám probíhajících akcí a otvíracím dobám. Ve večerních hodinách nebo individuálně na ostrově Lido je možné využít koupání a relax u moře.


 

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (pá): BENÁTKY (UNESCO) – prohlídka historického města, náměstí sv. Marka, Dóžecí palác, kampanila, rybí tržnice, kostel San Paolo a kostel dei Frari, Scuola Rocco. Od května do října tradiční světová výstava moderní architektury Bienále architektury. Event. volný program s návštěvou historických objektů nebo galerií, Galleria dell´Accademia (Tintoretto, Veronese, Tiepolo, Bellini...). Odjezd večer zpět do Lido di Jesolo na ubytování.
3.den (so): Ostrov Murano (ostrov sklářů, sklářské dílny a muzeum, Dóm St. Maria e Donato s románskými prvky a vzácnými mozaikami). Ostrov Burano (krajky, krajkářské muzeum, rybářské domky s barevnými fasádami). Popř. i ostrov Torcello , kdysi hlavní sídlo biskupa, nejstarší benátská katedrála Santa Maria dell´Assunta (7. - 9. století), základy baptistéria ze 7. století, kostel Santa Fosca (11.-12. století), kampanila – výhled na lagunu, Museo dell´Estuario, Attilův trůn, atmosféra uliček s kanály a mostky. Návrat lodí do Benátek a návštěva klidných čtvrtí, kavárničky a parky. Odjezd večer zpět do Lido di Jesolo. V případě příznivého počasí možnost pozdějšího návratu z Benátek .
4.den (ne): BENÁTKY : dokončení prohlídky historického centra, židovská čtvrť, návštěva muzeí a galerií, muzeum Peggy Guggenheimové (doporučujeme), lodí po Velkém kanále (okázalé paláce – Casa d´Oro, Casa Foscari, Palazzo Dario...) k Ponte Rialto. Den pro nejpopulárnější slavnosti v Benátkách : „Regata Storica“ slavnost gondol a gondoliérů, po kanále se pohybují historické lodě a gondoly a všude zní slavné písně gondoliérů. Dle počasí možnost večerních Benátek nebo večeře v některé klidné uličce. Večer lodí na Punte Sabbioni a odjezd do ČR.
5.den (po): Návrat do Prahy časně ráno.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
472-0129.8.-2.9.20246 990,-Nástup též České Budějovice.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 2x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje)
  • 2x snídani

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu, vstupní taxu do Benátek, vstupné (cca 60 Euro), lodní dopravu (cca 50 Euro)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 225 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: : 1500 Kč)

Zajímavosti

Benátky: Benátky, nazývané také Královnou Jadranu byly založeny v roce 810. Město se nachází 4 km od ...

Murano, Burano, Torcello: Murano, Burano, Torcello – to je trojlístek ostrovů v severní části Benátské laguny, trojlístek ...

Fotografie

Italie Benattky 25Benátky 01Benátky 02Benátky 03Benátky 04Benátky 05Benátky 06Benátky 07Benátky 08Benátky 09Benátky 10Benátky 11Benátky 12Benátky 15Benátky 16Benátky 17Benátky 18Benátky 19Benátky 20Benátky 21Benátky 22Benátky 23Benátky 24Benátky 25Benátky 26Benátky 27