Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Krásy Apulie a Basilicaty - letecky

IMG_2771

Letecký zájezd na prosluněný jih Itálie vás zavede do Apulie, oblasti vyhlášené křišťálovým mořem a bohaté na historické památky. Kraj Basilicata je zatím méně navštěvovaný, nicméně horská městečka včetně světoznámé Matery jsou pro turisty nečekaně příjemným zážitkem.


 

Program zájezdu

1.den (st): Přílet do Itálie, transfer z letiště, ubytování.
2.den (čt): Návštěva malebného bílého městečka OSTUNI, které ční na vrcholku s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálou v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem aj. Přejezd do vyhlášené OBLASTI „TRULLI“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko, jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. Prohlídka městečka LOCOROTONDO, které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie. Výlet může být i první nebo poslední den s ohledem na letový řád.
3.den (pá): Nejdříve si prohlédneme městečko GRAVINA DI PUGLIA zajímavé svojí polohou na skalách i bohatou historií. Poté návštěva jednoho z vrcholů našeho zájezdu velmi pozoruhodného města MATERA, které leží v zajímavé přírodní oblasti a kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely, kamenné domy a obydlí vytesané do skály. Pro svou krásu byla Matera zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO a je rájem pro milovníky fotografování.
4.den (so): Pobyt u moře.
5.den (ne): Výlet po tzv. „podpatku boty“ Itálie, SALENTINSKÉM POLOOSTROVĚ v Apulii . Město LECCE s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů. Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. OTRANTO – malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka centra městečka se spletí křivolakých uliček a malebných zákoutí. Dále zastávka u BAUXITOVÉHO JEZÍRKA nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami. Návrat na hotel pozdě večer.
6.den (po): Den věnovaný návštěvě horských městeček ve vnitrozemí Basilicaty. Prohlídka CASTELMEZZANA, typického středověkého městečka v provincii Potenza, v nadmořské 900 metrů, díky které jsou odtud nádherné výhledy na místní pohoří přezdívané Dolomity. Městečko je citlivě zasazeno do okolních skal, najdete zde množství strmých schodů, spletitých úzkých uliček i návrší s výhledy do krajiny. Druhým městečkem je PIETRAPERTOSA, která je nejvýše posazené městečko v celé Basilicatě, pyšní se nadmořskou výškou 1088 m. Prohlídka centra městečka se spletí uliček a kostelem sv. Jakuba.
7.den (út): Pobyt u moře.
8.den (st): Transfer na letiště. Odlet do Prahy. Pořadí navštívených míst může být změněno.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
115-019.6.-16.6.202123 990,-rezervovat

Ubytování

Resort umístěný v pěkné udržované zahradě se nachází u jónského pobřeží regionu Basilicata. Hotel má 2 bazény a 2 dětské bazény, WiFi (ve společných prostorách, prvních 30 minut zdarma, pak za poplatek) aj. Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice. Bar u bazénu a na pláži. V hotelu probíhají animační programy s hudbou do cca 24 hodin. Vlastní soukromá písčito-oblázková pláž se nachází u resortu, plážový servis (slunečník, lehátko) zdarma. Vlastní cesta z resortu na pláž vede udržovaným lesíkem (cca 250 m). Při vstupu do moře oblázky, doporučujeme boty do vody. 2lůžkové pokoje s možností přistýlky s vlastním příslušenstvím, ledničkou, telefonem, TV, klimatizací, trezorem, terasou nebo balkonem.

Stravování:

Polopenze formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k večeři.

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka do Itálie
  • transfery
  • výlety dle programu
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu****
  • 7x polopenze vč. sklenice vody a vína k večeři

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje případnou pobytovou taxu splatnou na místě v Eur.

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: : 480 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný a na vyžádání v CK (příplatek: : 2900 Kč)

Zajímavosti

Alberobello:

Apulie: Region Apulie, který byl dlouho pod vlivem Řeků, se vyznačuje impozantní architekturou, zejména ...

Gallipoli: Gallipoli (řecky: Kallipolis, což znamená „Krásné město“) je město ležící v italské Apulii, v ...

Otranto:

Fotografie

IMG_2771IMG_2826IMG_2839IMG_2877IMG_2927IMG_2951IMG_3027IMG_3042IMG_3086IMG_3087IMG_3167IMG_3204

Zájezdy - Řím

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz