Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Do Itálie k Jadranu

Duino 3

Tento zájezd jsme připravili právě pro Vás, kteří nechcete jen ležet u moře, ale máte zájem o poznání míst severní Itálie. Program jsme připravili tak, aby po poznání míst Vám též zbyl čas na vykoupání v moři. Nejoblíbenější „česká“ letoviska se nacházejí právě mezi Terstem a Benátkami, z nichž druhé jmenované město se stává tradičním výletním cílem všech turistů.


 

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 18.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. Přejezd přes Rakousko do Itálie.
2.den (st): V ranních hodinách příjezd do letoviska CAORLE , prohlídka starého půvabného městečka s tisíciletou tradicí, bývá také nazýváno „Malými Benátkami“. Za zhlédnutí stojí nejen románská katedrála, cylindrická zvonice, ale i přírodní útes otesaný umělci z celého světa. Plno kaváren a cukráren s příjemným venkovním posezením přímo vyzývá k odpočinku a vychutnání si atmosféry mořského klimatu a výborného italského vína. Koupání, volný program. Fakultativně možnost výletu lodí do laguny po stopách Ernesta Hemingwaye – krajina připomínající mexický Yucatán. Odjezd do hotelu, ubytování. Večeře a nocleh.
3.den (čt): Snídaně. Přejezd na prohlídku TERSTU – katedrála San Giusto, římské divadlo. MIRAMARE – zámek s krásným parkem na skalním výběžku nad mořem postavený pro rakouského vévodu Maximiliána, bratra Franze Josefa, švagra Sissi. Odpoledne možnost sestoupení na pláž BAIA SISTIANA , kde se točila úspěšná komedie „Účastníci zájezdu“. Koupání na pláži pod příkrými vápencovými útesy. Zájemci mohou absolvovat procházku po značené stezce k romantickým hradům v DUINU , které se vypínají přímo nad Jaderským mořem. Toto místo proslavil rakouský básník Rilke ve svých Elegiích z Duina. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.
4.den (pá): Snídaně. Pro zájemce možnost fakultativní plavby lodí z Punta Sabioni benátskou lagunou: pitoreskní ostrov rybářů BURANO , ostrov sklářů MURANO a BENÁTKY – prohlídka města (Piazza San Marco – bazilika, zvonice, Dóžecí palác, bazilika dei Frari, Canal Grande s mostem Ponte di Rialto a jiné). Návrat na večeři a nocleh.
5.den (so): Snídaně. Uvolnění pokojů v hotelu. Koupání v letovisku u Jaderského moře, volný program. Večer odjezd přes Rakousko do ČR.
6.den (ne): Příjezd do ČR v ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
422-0123.7.-28.7.20249 490,-Nástup též Plzeň.rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje)
  • 3x polopenze

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje pobytovou taxu

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 270 Kč)
  • 1/1 pokoj - omezený počet (příplatek: : 2600 Kč)

Zajímavosti

Benátky: Benátky, nazývané také Královnou Jadranu byly založeny v roce 810. Město se nachází 4 km od ...

Bled:

Caorle: Toto městečko, jehož historické centrum tvoří někdejší rybářský přístav s domky v pastelových ...

Duino-Aurisina:

Izola:

Julské Alpy: Slovinský region Julské Alpy tvoří severozápad země. Je hornatý, jako stvořený pro sportovní ...

Koper:

Miramare:

Murano, Burano, Torcello: Murano, Burano, Torcello – to je trojlístek ostrovů v severní části Benátské laguny, trojlístek ...

Piran:

Portorož:

Postojna:

Sistiana:

Terst: Trieste

Fotografie

Italie Benatky 05Italie Benatky 06Italie Benatky 07Italie Benatky 08Italie Benatky 09Italie Benatky 10Italie Benatky 15Italie Benatky 16Italie Benatky 18Duino 1Duino 2Duino 3Stěny Duino 1Stěny Duino 2Stěny Duino 3