Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Liparské ostrovy - autobusem

Vulcano

Ostrov Vulcano je jedinečným darem přírody. Překrásné přírodní scenérie, kvetoucí muškáty, oleandry, kaktusy, palmy, fíkovníky. Pláže kamínkové, skalnaté i písečné (jemný černý písek), neskutečně čisté moře, romantická zákoutí a mnoho slunce.
Raritou ostrova je přírodní bahenní koupel, sirné bahno s bublinkami plynů. Přisuzují se mu téměř zázračné účinky, léčí revmatické problémy, různé alergie a ekzémy. Hned vedle, přímo v moři, vyvěrá termální perličková koupel. V této lokalitě jsou k dispozici obchodníci se suvenýry, restaurace, taverny, bary, minimarkety, směnárna, škola pro potápěče, lékárna, půjčovna skútrů a jízdních kol. Geotermální lázně se třemi vyhřívanými bazény a hydromasážemi nabízí příjemnou relaxaci po aktivním poznávání ostrovů. Jenom ten, kdo navštíví ostrov VULCANO, může poznat jeho světoznámou černou pláž, léčivé sopečné bahno, oddechnout si v minerálních pramenech nebo podniknout výstup až ke kráteru vyhaslé sopky. A komu by se zdál ostrov příliš malý nebo ten, kdo rád cestuje, má možnost toulat se po okolních ostrovech. Liparské souostroví nabízí mnohé. Určitě byste neměli vynechat největší atrakci ostrovů - výlet na činnou sopku STROMBOLI. V roce 2000 byly Liparské ostrovy zapsány do seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.


 

Program zájezdu

1.den (čt): Odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2.den (pá): Odpoledne prohlídka POMPEJĺ - města, které před téměř 2000 lety pohřbila 7metrová vrstva popela a pemzy po výbuchu Vesuvu. Alternativně možno navštívit Herculaneum či Vesuv. Nocleh v oblasti Pompejí.
3.den (so): Průjezd jižní částí Itálie s překrásnou přírodou Kalábrie , odpoledne přejezd na Sicílii do Milazza . Zde autobus zůstává a vy se se zavazadly přesunete na trajekt na ostrov Vulcano (plavba cca 1,5 hod., předpokládané připlutí kolem 20. hod.). V přístavu vás bude čekat minibus, který vás doveze do apartmánů Vulcano Blu, ubytování.
4.den (ne): Dopoledne seznámení s městečkem Vulcano . Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO a návštěva ÚDOLĺ PŘĺŠER. Pro všechny dny na ostrově Vulcano platí možnost relaxace u moře, v geotermálních lázních (2 hod. od cca 12 EUR - dle sezóny), léčebné koupele v sirném jezírku.
5.den (po): Ráno výstup na GRAN CRATERE, budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology.
6.den (út): Pro zájemce velký lodní výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možností pozorování sopečných erupcí z lodi nebo pěší výstup nad Cestu ohně či až na vrchol Stromboli (loď cca 38 EUR).
7.den (st): Pobyt u moře, pro zájemce krátký výlet lodí kolem ostrova VULCANO (s úplným obeplutím ostrova, koupáním a návštěvou Koňské jeskyně, cca 12 EUR), pro zájemce plavba na kajaku kolem pobřeží cca 37 EUR.
8.den (čt): Pobyt u moře, léčebné koupele, pro zájemce lodní výlet s koupáním kolem pobřeží ostrova LIPARI a na zelenou perlu souostroví SALINU (cca 27 EUR).
9.den (pá): Pro zájemce lodní výlet do hlavního města souostroví - LIPARI - s prohlídkou katedrály a archeologického muzea, možnost nákupů (cca 12 EUR).
10.den (so): Ráno předání ubytovacích kapacit a odjezd z Vulcana (plavba cca 1,5 hod.), trajektem na Sicílii , návštěva sicilské perly TAORMINY , noční přejezd do Piombina.
11.den (ne): Fakultativní celodenní výlet na ostrov ELBA - prohlídka městečka PORTOFERRAIO, návštěva Napoleonova muzea, koupání (cca 35 EUR). Večer odjezd směr ČR.
12.den (po): V odpoledních hodinách návrat do ČR.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
122-013.6.-14.6.202117 990,-Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Pardubic. Další nástupní místa na ověření v CK, viz propozice k zájezdu.rezervovat
122-021.7.-12.7.202118 990,-Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Pardubic. Další nástupní místa na ověření v CK, viz propozice k zájezdu.rezervovat
122-039.9.-20.9.202116 990,-Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Pardubic. Další nástupní místa na ověření v CK, viz propozice k zájezdu.rezervovat

Ubytování

BILO typ A (základní cena) - apartmán pro 4 osoby s kuchyňkou na terase: 2 oddělené ložnice (1 s manželskou postelí, 1 se dvěma oddělenými lůžky), sociální zařízení. MONO (za příplatek) - apartmán pro 2-3 osoby: 1 ložnice (manželská postel + 1 lůžko), kuchyňka, sociální zařízení, terasa.

Cena zahrnuje

 • zpáteční trajekty na ostrov Vulcano
 • průvodce
 • kyvadlovou dopravu minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi
 • 7x ubytování na ostrově Vulcano v apartmánech
 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • 1x tranzitní ubytování u Pompejí

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 420 Kč)
 • ubytování v apartmánu MONO (příplatek je za osobu) - v červnovém termínu (příplatek: : 2000 Kč)
 • ubytování v apartmánu MONO (příplatek je za osobu) - v červencovém termínu (příplatek: : 3100 Kč)
 • ubytování v apartmánu MONO (příplatek je za osobu) - v zářijovém termínu (příplatek: : 1900 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení - v červnovém termínu (příplatek: : 2500 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení - v červencovém termínu (příplatek: : 3900 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení - v zářijovém termínu (příplatek: : 2200 Kč)

Slevy

 • Sleva pro 3. osobu ve 2-3lůžkovém apartmánu (sleva: : 1500 Kč)

Zajímavosti

Elba: Elba je největší ostrov Toskánského souostroví charakteristický svým členitým pobřežím, ...

Kalábrie: Kalábrie patří dodneška k výjimečným krajům Itálie, hlavně pro svou panensky nedotčenou přírodu, ...

Lipari:

Liparské ostrovy:

Milazzo:

Neapolský záliv: Velmi úrodný kraj, jehož nedílnou součástí je sopka Vesuv a Neapol, hlavní město Kampánie. ...

Pompeje: Odpoledne 24. srpna 79 n.l. byly Pompeje pokryty vrstvou černého popela z kráteru sopky Vesuv po ...

Sicílie: Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a zároveň největším a nejjižnějším regionem v Itálii....

Stromboli: Sopka

Taormina: Úchvatně situovaná Taormina je jakýmsi oknem do moderního světa. Návštěvníkům nabízí rozmanité ...

Vulcano:

Fotografie

VulcanoItálie - Strombolivulcano - 2vulcano - 3Ostrov Vulcano-07Ostrov Vulcano-14Ostrov Vulcano-21Ostrov Vulcano-29

Zájezdy - Řím

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz