Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie

IMG_3163

Poloostrov Gargano je vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře s pobřežím vroubeným zátokami a útesy. Je to jeden z nejpěknějších a nejromantičtějších krajinných celků; vnitrozemí pokrývá Foresta Umbra, chráněná enkláva starobylých lesů, zatímco pobřeží je směsicí útesů, malých zálivů, pláží, rybářských vesnic a stále populárnějších malých rekreačních středisek. Návštěvníky Gargana přitahuje panorama typických bílých útesů, které se tyčí nad nádhernými písčitými plážemi. Náš zájezd propojuje pobyt v této romantické oblasti s výlety za přírodními krásami a kulturními zajímavostmi Apulie.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2.den (ne): Příjezd na POLOOSTROV GARGANO , vyhlášený svými jedinečnými bílými útesy. Městečko PESCHICI usazené na strmé skále nad mořem, jedno z nejmalebnějších starobylých míst v oblasti Gargana. Příjezd na místo pobytu, odpoledne pobyt u moře, ubytování.
3.den (po): Delší výlet na jih Apulie. Návštěva města BARI - atmosféra labyrintu ulic a uliček, bazilika di San Nicola z r. 1087, katedrála di San Sabino z konce 12. st., oba kostely jsou příkladem vrcholné románské architektury. Přejezd do vyhlášené oblasti „trulli“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. V podvečer návštěva krásného italského městečka LOCOROTONDO – třpytivě bílé domky na vršku kopce.
4.den (út): Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního výletu na OSTROVY TREMITI - nejvýznamnějšími ostrovy jsou San Nicola a San Domino. Oba jsou proslulé krásou a průzračnou vodou, možnosti koupání, procházek po ostrovech i k historickým památkám.
5.den (st): Pobyt u moře pro zájemce fakultativní výlet: Cesta za románskými památkami Apulie. TRANI - město pyšnící se vynikající románskou katedrálou Sv. Mikuláše s pozoruhodnými bronzovými dveřmi. BARLETTA - město, kde stojí Colosso - největší existující antická bronzová socha římského císaře. Hrad CASTEL DEL MONTE - jedna z nejpozoruhodnějších a nejzáhadnějších památek italského jihu. Obrovská pevnost viditelná ze vzdálenosti mnoha kilometrů byla postavena v l. 1229 - 1240 za panování Fridricha II., císaře Svaté říše římské.
6.den (čt): Výlet po poloostrově. Průjezd zajímavou přírodní rezervací FORESTA UMBRA - les plný dubl, buků, tisů a pinií. Jedná se o nejmladší italský národní park. MONTE SANT´ANGELO - horské městečko (803 m.n.m.) proslavené třemi zjeveními Archanděla Michale v l. 490-493. Čtvrté zjevení v 8. století vedlo k založení klášter. Dnes je jeskyně, ve které došlo ke zjevením, jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Itálii. Poutní místo SAN GIOVANNI ROTONDO, známé působením františkánského mnicha Padre Pia, starý kostel, krásný moderní kostel, křížová cesta.
7.den (pá): Procházka městečkem VIESTE - romantické městečko s pevností, od které je krásný výhled na pobřeží. Pro zájemce možnost plavby kolem vyhlášených bílých útesů. Večer odjezd do Čech.
8.den (so): Příjezd do prahy v odpoledních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
114-014.9.-11.9.202112 990,-Odjezd též z Plzně.rezervovat

Ubytování

2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, hotel má bazén.

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 5x ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
  • 5x polopenze
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 280 Kč)
  • fakultativní výlet 5. den (uskuteční se od 20 osob) (příplatek: : 380 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 3000 Kč)

Slevy

  • Výhodná cena

Zajímavosti

Alberobello:

Apulie: Region Apulie, který byl dlouho pod vlivem Řeků, se vyznačuje impozantní architekturou, zejména ...

Bari: Římské Barium bylo pouhým centrem obchodu. Za Saracénů se však v roce 847 stalo ...

Gargano: Vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře v severní části regionu Puglia si zachoval nedotčenou ...

Peschici: Je nejmalebnější historické městečko exotické oázy Evropy - Gargana. Gargano je hornatý ...

Tremiti:

Vieste: Původně rybářské a zemědělské městečko, kde se až do dnešní doby dochovaly typické bílé a nízké ...

Fotografie

38 apulieGargano - obloukGargano - plážAlberobello-01Alberobello-16Alberobello-21Baletta-14Baletta-16Gargano-plavba-08Gargano-plavba-16IMG_3163IMG_3204

Zájezdy - Řím

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz