Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Relaxace v Alpách – Dolomity – Cortina d´Ampezzo

Italie-Dolomity 07-3

Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů. Kdo chce Dolomity lépe poznat, má zde možnost využít nepřeberné nabídky pestrých túr.


 

Program zájezdu

1.den (po): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (út): Lehký pěší výlet kolem nejromantičtějšího jezera nazývaného „perlou“ mezi jezery Dolomit LAGO DI BRAIES (PRAGSER WILDSEE), kde si vychutnáte pohledy na skalnaté velikány, které se zrcadlí v modrozelené hladině jezera a do údolí VAL DI FORE k chatě Grünwaldalm.
3.den (st): Výjezd na sedlo MONTE CROSE (KREUZBERGPASS) do výšky 1 636 m, kde dříve vedla hranice s rakouským Tyrolskem. Odtud výlet na úbočí masivu Sextnerských Dolomit pod úchvatné skály SEXTNER ROTWAND. Výhledy do údolí SEXTNER TAL až k městečku Sexten a protější masiv Karnische Alpen.
4.den (čt): Návštěva horského střediska SAPPADA . Výlet vyhlídkovou cestou pod masivem M.SIERA. Podle situace možnost použití lanovky na Rif. Mt.Siera a odtud pokračování vyhlídkovou cestou zpět do Sappady k soutoku říček odkud pokračuje říčka F. Piave
5.den (pá): Výlet ze sedla PASSO TRE CROCI na severní stranu masivu SORAPISS k chatě RIF. TONDI a RIF FALORIA, odkud máme horské středisko Cortina d´Ampezzo „jako na dlani“.
6.den (so): Výstup od jezera LAGO DI LANDRO romantickým údolím VALLE DELLA RIENZA, odkud se naskýtají pěkné výhledy na proslavené CIME DI LAVAREDO (DREI ZINNEN). Zdatnější mohou vystoupat k RIF. LOCATELLI pod vrchol Paternkofel. Mírná varianta vede údolím VAL DI RIMBIANCO až k jezeru LAGO DI MISURINA .
7.den (ne): Výjezd autobusem na PASSO FALZAREGO do výšky 2 105 m n.m., které se nachází pod masivem LE TOFANE. Odtud výlet kolem jezera LAGO VAL DE LIMIDES na vrcholek NUVOLAO (2 574 m n.m.), odkud jsou nádherné výhledy na západní stranu (na masiv Marmolady) i na východní stranu (na Cortinu d’Ampezzo ). Cesta dolů vede kolem zajímavých přírodních útvarů CINQUE TORRI. Večer odjezd do Čech.
8.den (po): Návrat do Čech v časných ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
327-0126.6.-3.7.202310 590,-rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 5x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 280 Kč)
  • 1/1 pokoj u tohoto zájezd nelze zajistit

Zajímavosti

Cortina d´Ampezzo: Cortina d´Ampezzo leží v srdci Dolomit a místní obyvatelé ji hrdě nazývají hlavním městem tohoto ...

Dolomity: Nádherné pohoří Dolomit, pojmenované podle francouzského geologa Dieudonného Dolomieua (1750 - ...

Misurina: Jezero

Sappada: Lyžařský areál Sappada se rozkládá přibližně 50 km západním směrem od dálnice Tarvisio - Venezia,...

Sesto: Sexten

Fotografie

7DolomityItalie Lago di Misurina 2Italie-Dolomity 07-2Italie-Dolomity 07-3Italie-Dolomity 07_1Italie-Dolomity_2007