Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Itálie, Neapolský záliv - ubytování v hotelu II

Itálie - Capri 2004

Pobytově-poznávací zájezd do jižní Itálie, do oblasti Neapolského zálivu, nabízí dny odpocinku u more i poznání nejslavnejších italských památek. Tem vévodí slavné Pompeje, znicené výbuchem sopky Vesuv v r. 79. Vesuv se dodnes tycí nad pobrežními oblastmi této cásti Kampánie jako nemý svedek této obrovské prírodní katastrofy, která znicila nekolik vzkvétajících rímských mest. Dva dny také venujeme prohlídce metropole Itálie Rímu a Vatikánu s cetnými rímskými antickými stavbami i velkým množstvím kostelu. Celodenní lodní výlet na ostrov Capri Vám zase ukáže nádhernou subtropickou prírodu tohoto vápencového ostrova.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2.den (so): ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj. Dojezd na ubytování do oblasti Neapolského zálivu.
3.den (ne): Pobyt u moře.
4.den (po): Trajekt na ostrov CAPRI z Neapole nebo z městečka SORRENTO , které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.) Návštěva města NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.
5.den (út): Pobyt u moře.
6.den (st): POMPEJE (UNESCO) - unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV - sopka s rozhledy na Neapolský záliv, výstup měsíční krajinou ke kráteru.
7.den (čt): Klášter MONTECASSINO - nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) - zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.
8.den (pá): Fakultativní výlet - HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Návštěva unikátního archeologického muzea v NEAPOLI .
9.den (so): ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO) - sídlo hlavy katolické církve chrám Sv. Petra, Vatikánská muzea.
10.den (ne): Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v Park hotelu***, který se nachází v pěkném piniovém parku asi 100 metrů od hotelové písčité pláže. Hotelové bazény a slunečníky a lehátka na pláži v ceně.

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování v Park hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
  • 7x polopenze v hotelu (italská kuchyně)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 400 Kč)
  • fakultativní výlet 8. den (koná se od 15 osob) (příplatek: : 590 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 3500 Kč)

Zajímavosti

Capri: Ostrov Capri je jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhénského moře nedaleko ...

Neapol: Pěkné výhledy na ostrovy Capri, Procida a Ischia spolu se sopkou Vesuvem tvoří krásné okolí ...

Neapolský záliv: Velmi úrodný kraj, jehož nedílnou součástí je sopka Vesuv a Neapol, hlavní město Kampánie. ...

Pompeje: Odpoledne 24. srpna 79 n.l. byly Pompeje pokryty vrstvou černého popela z kráteru sopky Vesuv po ...

Řím: Podle legendy byl Řím založen Romulem a Remem v roce 753 př. n.l. Veliké přestavby se město ...

Sorrento: Sorrento je pěkná rekreační vesnice na jižním pobřeží Itálie jižně od Neapole. Tuto část pobřeží ...

Vatikán: Vatikán je sídlo hlavy katolické církve. Řadí se k ministátečkům Evropy.

Fotografie

Italie - Capri 2 2004ITALIE - Rim - LuckaItálie - Capri 2004Capri-01Capri-07Caserta-05Caserta-07Pompeje-15Pompeje-16Rim-03Rim-11Rim-30rim-04rim-29rim-32Italie Rim 12Italie Rim 17Italie Rim 24Italie Rim 26Italie Rim 27Italie Rim 30Italie Rim 31Italie Rim 34Italie Rim 40Italie Rim 43Italie Caserta 02Italie Caserta 06Italie Caserta 10Italie Montecassino 01Italie Neapol 01Italie Neapol 02Italie Neapol 03Italie Neapol 05Italie Neapol 06Italie Pompeje 02Italie Pompeje 04Italie Pompeje 07Italie Pompeje 11Italie Vesuv 06Italie Vesuv 08