Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Pohodový týden Liparské ostrovy a Stromboli - letecky

Ostrov Vulcano-18

Z tmavě modrých hlubin průzračného moře se zdvíhají dýmající krátery porostlé bujnou subtropickou vegetací. Krásné moře, léčebné koupele v sirném jezírku nebo geotermálních lázních, romantické plavby mezi ostrůvky, procházka malebnými uličkami městečka Lipari se zajímavým archeologickým muzeem, jednoduchá turistika či zdolání nejvyšších vrcholků činných sopek, to vše vás v tomto týdnu čeká. Hlavním hřebem bude dozajista pozorování nočních erupcí stále aktivní sopky Stromboli. Celý týden budete ubytováni v residenci Vulcano Blu, která se nachází v klidné části Vulcanello a je vybavena bazénem s mořskou vodou a hydromasážními tryskami a vlastní malou plážičkou s lehátky a slunečníky. Dvoulůžkové apartmánové suity jsou vybaveny manželskou postelí, sociálním zařízením se sprchou a bidetem, TV, kuchyňkou s ledničkou a terasou. Kontinentální snídaně formou bufetu se podává v baru u bazénu, tříchodové večerní menu v restauraci ve městečku, jejíž vynikající speciality sicilské kuchyně zcela jistě uspokojí vaše chuťové pohárky.


 

Program zájezdu

1.den: Let Praha - Catania s jedním přesedáním, transfer autobusem do MILAZZA (cca 2 hod.) a odtud lodí na ostrov VULCANO, ubytování.
2.den: Dopoledne seznámení s městečkem Vulcano . Procházka po městečku, možnost koupelí v léčebném sirném jezírku. Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO (nižší sopka) se třemi malými krátery, odtud je výhled na celý ostrov i okolí. Poté sestoupíme do malebného ÚDOLĺ PŘĺŠER s řadou zajímavých lávových útvarů.
3.den: Ráno výstup na kouřící Velký kráter GRAN CRATERE (391 m n.m.), budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology, možnost obejití kráteru. Odpoledne relaxace u moře, fakult. okruh kolem ostrova Vulcano lodí s koupáním (17 Euro).
4.den: Celodenní lodní výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI . Charakteristické erupce je nejlepší pozorovat večer po setmění buď z lodi, nebo při pěším výstupu do 400 m (dle aktuální situace a erupcí sopky).
5.den: Volný den, koupání, relaxace u moře nebo v geotermálech.
6.den: Pobyt u moře, léčebné koupele, pro zájemce lodní výlet na zelenou perlu souostroví SALINU (cca 27 EUR) - obeplujeme celý ostrov, vykoupeme se v zátoce propadlého kráteru POLLARA a nakonec zastavíme v malebné vesničce LINGUA.
7.den: Pro zájemce dopoledne lodní výlet (cca 12 EUR) do hlavního města souostroví - LIPARI - s archeologickým parkem a muzeem, kterému vévodí barokní katedrála Sv. Bartoloměje, nákupy suvenýrů.
8.den: Ráno odjezd do Catanie a odlet do Prahy.

Ubytování

Ubytování je v residenci Vulcano Blu v klidné části Vulcanello, která je vybavena bazénem s mořskou vodou a vlastní malou plážičkou s lehátky a slunečníky. Ubytování je ve 2lůžkových apartmánech s manželskou postelí, sociálním zařízením, TV, kuchyňkou s ledničkou a s terasou.

Stravování:

kontinentální snídaně formou bufetu v baru u bazénu tříchodové večerní menu v restauraci v městečku

Cena zahrnuje

 • letecká doprava Praha-Catania-Praha vč. letištních tax a palivového příplatku
 • zpáteční trajekty na ostrov Vulcano
 • transfery
 • vedoucí zájezdu
 • kyvadlová doprava minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi
 • 7x ubytování na ostrově Vulcano v apartmánech Vulcano Blu (4 lůžkové apartmány se dvěma oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společným příslušenstvím pro apartmán)
 • 7x snídaně
 • 6x večeře
 • lodní výlet na Panareu a Stromboli

Cena nezahrnuje

 • Cena nezahrnuje ostatní lodní výlety na ostatní ostrovy v rámci fakult. výletů.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: : 480 Kč)
 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: : 3600 Kč)

Zajímavosti

Lipari:

Liparské ostrovy:

Stromboli: Sopka

Vulcano:

Fotografie

vulcano - 3Ostrov Vulcano-04Ostrov Vulcano-07Ostrov Vulcano-14Ostrov Vulcano-10Ostrov Vulcano-17Ostrov Vulcano-15Ostrov Vulcano-18Ostrov Vulcano-21Ostrov Vulcano-22Ostrov Vulcano-28Ostrov Vulcano-29

Zájezdy - Řím

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz